TÜRKİYE KAMU ÇALIŞANLARI KALKINMA VE DAYANIŞMA VAK
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

TARİH SAAT

 

HİCRİ

NAMAZ VAKİTLERİ


TARİHTE BUGÜN

sss fdg dfgdf

SAYAÇ


Website counter    
Çankırı TÜRKAV Çanakkale Bu Menü İle Savunuldu

Çankırı TÜRKAV Çanakkale Bu Menü İle Savunuldu

Tarih 21/Mart/2016, 12:25 Editör İsa BÖLÜKBAŞI

TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı, Çanakkale cephesinde savaşan Mehmetçik’in bir günlük iaşesi olan kuru ekmek ve üzüm hoşafı ikram etti

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı, Çanakkale cephesinde savaşan Mehmetçik’in bir günlük iaşesi olan kuru ekmek ve üzüm hoşafı ikram etti.

Karatekin Parkı’nda düzenlenen programa MHP İl Başkanı Çetin Kapdan, Merkez İlçe Başkanı Vahit Öztürk, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Serhat Kalaycı, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ile bazı STK yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan TÜRKAV Başkanı İsa Bölükbaşı, İstanbul’da yaşanan terör saldırısını kınayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi: Sayın Milletvekilim, Sayın Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanım, Siyasi Partilerimizin ve Sivil Toplum kuruluşlarının Başkan ve temsilcileri, Hanım efendiler, Bey efendiler, sevgili Gençler kıymetli basın mensupları.

TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı olarak Kuru Ekmek ve Üzüm Hoşafı İle Alınan Ülke Kaderine Terk Edilemez diyerek başlattığımız, bu yıl yedincisini düzenlediğimiz Geleneksel “Çanakkale cephesinde savaşan Mehmetçiğin bir günlük iaşesi olan Kuru Ekmek ve Üzüm Hoşafı” etkinliğimize hoş geldiniz.

Ben; hiçbir direnişle karşılaşmadan Çanakkale Boğazını geçerim ve sabah kahvemi İstanbul Boğazını seyrederek içerim diyen yedi düvele; Esareti paramparça yırtan, Yürü deyince peşinden dağlar yürüten, dur deyince kalpler durduran Türk’ün semada dalgalanan geçemezsin dur sesi yankılandı.

Adeta başına gülle yemiş gibi bu sesle irkilen ve kendine gelen Emperyalist güçleri tüm imkânlarını kullanarak saldırdı benim Mehmet’ime.

Bu savaş hiçbir savaşa benzemiyordu. Bu savaş sınır veya toprak savaşı değil ezelden ebede sürecek olan Hilalle Haçın savaşıydı, bu savaş bir devleti işgal edip kendi himayesine alma savaşı hiç değildi. Bu savaş bir milleti yani Türk milletini yok ederek hak dini İslam ve yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimi yeryüzünden yok etme savaşıydı.

Kıymetli misafirler, değerli basın mensupları;

Mehmet Akif diyordu ya “Asımın nesli nesilmiş meğer işte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek” diyerek bahsettiği, Çanakkale’yi geçilmez kılan bu nesil öyle bir nesildi ki; Ergenekon’dan demirden dağları delerek çıkan, Çin’e dokuz bin kilometre Seddi yaptıran, kırk çerisiyle koskoca Çin sarayını basan Kürşadların nesliydi.

Bu nesil; Yavuz Sultan Selim Sina çölünü Kızgın güneşin altında atına binmeden yürüyerek geçmeye çalışırken veziri yanına gelir efendim askerler perişan oldu atınıza binseniz de askerlerde atına binecek sizi bekliyorlar dediğinde lala sen nediyorsun İki cihan sultanı Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem önümüzde yaya yürürlerken biz nasıl at üzerinde olabiliriz diyen, Peygamber efendimizin rehberlik ettiği, hazreti Kur’an da övgüyle bahsedilen nesildi,

Bu nesil, Çanakkale’de yetiş ya Allah, Yetiş ya Muhammed burada yok edilmek istenen bir millet değil dinimiz İslam, Kitabımız Kur’an yok edilmek isteniyor diye haykıran Mehmed’in, bir millet İlahi Kelumatullah davası için, Allah davası için savaşırken ben burada nasıl yatarım diye Çanakkale’ye Mehmed’in imdadına koşan Resul Peygamberin ümmeti, Karadan gemiler yürüten Fatih’in, Rus çarına diz çöktüren Şeyh Şamil’in, Anadolu’ya Türk İslam mührünü vuran Alparslan’ın torunlarıydı.

Değerli misafirler;

Mevlana ile büyük benzerlikler gösteren, Pakistan fikrini ortaya atıp bu uğurda mücadele eden, nasıl bizim Mehmet Akif’imiz varsa Pakistan’ında Muhammed İkbal’i var. Atatürk için, "Bizim aslımız, rengi uçmuş bir kıvılcım iken onun bakışıyla cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik!" diyerek İngiliz sömürgesi olmaktan Atatürk‘ü örnek alarak kurtulduklarını söyleyen Pakistan milli şairi Muhammed İkbal bir gece (kurulacak olan Türkiye

Cumhuriyetinin ecdatları Çanakkale de Trablusgarb da düşmanla savaştığı zamanlarda) rüyasında peygamber efendimizi görür.

Peygamber efendimiz ona sorar. Ya ikbal bana ne hediye getirdin? Muhammed ikbal‘in elinde içi kan dolu bir şişe vardır. Ve. Müslüman Türk askeri senin için Çanakkale’de savaşıyor kanını döküyor. Sana onların kanını getirdim ya Resulullah der ve peygamber efendimiz bu şişeyi alır. İçindeki kanı yüzüne gözüne sürer. Sonrada onlar için dua eder. Peygamber efendimizin duasına mazhar olmuş benim ecdadım anadan, babadan yardan geçtiler fakat canları pahasına, kanlarıyla suladıkları bu toprakları düşmana teslim etmediler. Şimdi ise bizlere Türk milliyetçilerine, düşen görev atalarımızın mirası çocuklarımızın emaneti olan bu vatanı kanımızın son damlasına kadar korumaktır. Dün bu vatan uğruna, ilayı kelimetullah davası, Allah davsı uğruna her türlü işkenceye, zulme maruz kalıp şahadet şerbetini içen, Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar müslümanım, Kürtler ne kadar kürtse ben o kadar kürdüm, Türkler ne kadar Türkse ben de o kadar Türküm diyen, Vatan sevdalısı Türk Milliyetçileri bu günde aynı heyecan ve aynı duyarlıktadır. Vatanı bölmeye, ezanı susturmaya çalışan şer odakları ve yerli işbirlikçileri şunu unutmasınlar ki Türk Milliyetçileri Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görüyor ve gereken tedbirleri alıyor, vazife verildiği zaman gözünü kırpmada ölümden korkmadan yayından fırlamış ok gibi hedefi vurmaya hazırdır. Vatanımız bölünmesin, semalarda dalgalanan bayrağımız inmesin, minarelerden yükselen ezanlar susmasın diye şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle anarken gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Ceddim belli atam belli, Toprak belli vatan belli, Şehit olup yatan belli, Bir sabah ağarınca tan, Ergenekon’da yazıldı destan, Bu topraklar sanmaki bostan, Altaylar’dan çıkıp geldim, Malazgirt’te ne canlar verdim, Koskoca bir orduyu yendim, Tarihler boyu hep coştum, Fatih önde İstanbul’a koştum, Çağ kapattım çağ açtım, Düşman sürüsüne karşı Mehmed’im, Çanakkale’de 253 bin şehidim, Destanlar yazdım tarih şahidim, Ezan oldum dinmedim, Bayrak oldum inmedim, Şehit oldum ölmedim, Namertle yoldaş olmadım, Dokuz yandım sönmedim, Asla yolumdan dönmedim, Oğuz boylum asil soylum, Yılanlarla dolu koynum, Kesilir ama çekilmez boynum,

Türkoğlu Türküm ben...

Ne mutlu varlığını bu vatana, bu millete, bu dine adayanlara.

Ne mutlu Türküm Diyenlere. dedi

Şehitlerimizin ruhu için hatim indiren Ali Kesik hocama, katılımlarınızdan dolayı sizlere şahsım ve TÜRKAV yönetim kurulu adına teşekkürlerimi sunuyorum. SaygılarımlaTürk Milliyetçilerinin her zaman olduğu gibi yine terörün karşısında dimdik duracaklarını söyledi. Geleneksel hale getirdikleri programın 7.’sini düzenlediklerini anlatan Bölükbaşı, Çanakkale’de 101 yıl önce askerimizin dünya savaş tarihine adını altın harflerle yazdırdığını kaydetti.

Konuşmanın ardından dualar edildi ve katılımcılara Çanakkale cephesinde savaşan Mehmetçik’in bir günlük iaşesi olan kuru ekmek ve üzüm hoşafı ikram edildi.Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Bu haber 819 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Çankırı TÜRKAV Üç Anlamlı Günü Birlikte Kutlandı

Çankırı TÜRKAV Üç Anlamlı Günü Birlikte Kutlandı Çankırı TÜRKAV “Türkçülük Yürüyüşü ve Hıdırellez ile Anneler Günü” Kutlamasını birlikte gerçekleştirdi.

Çankırı TÜRKAV Üç Mayıs Türkçüler Günü, Hıdırellez Bayramı ve Anneler Gününü Kutluyor

Çankırı TÜRKAV Üç Mayıs Türkçüler Günü, Hıdırellez Bayramı ve Anneler Gününü Kutluyor TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı olarak bu yıl Beşincisini düzenlediğimiz Geleneksel ‘’Türk Milliyetçileri 3Mayıs Türkç...
5555 sayılı Vakıflar Kanunu ne anlama geliyor?28/Ocak/2010

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GÜNÜN SÖZÜ

ANKET

Açılım hakkında ne düşünüyorsunuz?


Tüm Anketler

© Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yayınlanan tüm veriler bilgi amaçlıdır. Hiç bir surette delil olarak kullanılamaz.ÇANKIRI 2009
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu